Tu blogujú Hlohovčania

Som, kto som…

Som, kto som…

Autor: - 17. november 2009 v Blog | 6 komentárov

Masívna kampaň prezentujúca pevné puto Ďura Mokrého s rodinou síce nevypálila práve najšťastnejšie, napriek tomu ma slogan zaujal. Na rozdiel od nervy píliaceho “Ahoj Kikuš” sa totiž dotýka každého z nás. Uvedomil si to asi aj mobilný operátor, keď do vynovenej verzie obsadil aj obyčajných ľudí. Vyzerali šťastne, netuším, či boli z Hlohovca.

Takže, kto vlastne som?

 • Som obyvateľ mesta, ktorého skratku nosím na aute, ale do štandardu okresného má veľmi ďaleko.
 • Som obyvateľ mesta, ktoré má zámok, ale všetci ho poznajú len z rozprávania.
 • Som obyvateľ mesta, ktoré množstvo a kvalitu kultúrnych podujatí prispôsobuje stabilnej voličskej základni.
 • Som obyvateľ mesta, ktoré v televízii vysiela iba budovateľské úspechy.
 • Som obyvateľ mesta, ktorého najväčším úspechom pri riešení dopravnej situácie je osadenie prvého semafóru.
 • Som obyvateľ mesta, ktoré nemá detskú pohotovosť.
 • Som obyvateľ mesta, ktoré má jeden supermarket.
 • Som obyvateľom mesta, ktoré nemá peniaze, ale vyvoleným odpúšťa dlhy.

Som, kto som… Som Hlohovčan.


  6 Komentárov

 1. Som Hlohovčanka od narodenia, a mesto mám rada. Výstižnejší článok ako Som, kto som už ani nemôže byť. Chcela by som apelovať na kluby dôchodcov, aby sa začali tiež zaujímať o život a podmienky v meste, aby sa nemuseli cítiť neužitoční, možno sa im podarí niečo presadiť napr. tú detskú pohotovosť, zviditeľnenie zámku, riešenie dopravy ap.
  Lebo predpokladám, že väčšina voličov 3D bola už v dôchodkovom veku.
  Na to, že je Hlohovec okresným mestom, je to ozaj úbohé, lebo ani na úradoch sa tu nedá nič vybaviť. Vždy treba ísť do Trnavy alebo niekde inde.

  Hlohovčanka

  18. november 2009

 2. Preco si vacsina ludi vsima iba tie zle veci na Hlohovci. Ano nehovorim ze problem s dopravou alebo so zamkom nieje pravda, ale co takto Panska Zahrada?.. A tie krasne, vysoke a stare stromy?… Podla mna to je pycha Hlohovca..ale to si nikto nevsima… vseci len tie zle veci. Podla mna by sme nasli aj viac peknych veci, len staci chciet ich najst a chciet sa nad nimi zamyslat a nepozerat iba na tie zle a problematicke…

  HC

  18. november 2009

 3. Ako nikto, ja si ich všímam, ináč by som do nich narazil!

  fero

  18. november 2009

 4. No hoď nám niečo pozitívne, nech si pripomenieme. V zámockej záhrade si mal asi na mysli amfiteáter. Na ten môžme byť tiež právom pyšní, že?

  Pozorovateľ

  18. november 2009

 5. Zamocka zahrada? Ako uz bol pozorovatelom spomenuty amfiteater, ktory je v dezolatnom stave. Dufam, ze sa uzivatelovi “HC” pacia aj tie prekrasne lavicky, cigansky dom vedla kupaliska, plno odpadkov, smetiaky pri spomenutom ciganskom dome. Veru pycha. Skoda, ze nevyuzita, resp. zle vyuzita.

  Martin

  18. november 2009

 6. To s tou Zámockou záhradou,bolo asi myslené ironicky? Áno,mohli by sme byť na ňu hrdí,ale to by musela aj tak hrdo vyzerať.Máme najstarší platanový háj v Strednej Európe.Zatiaľ.Tie kŕdle vrán čo tam sídlia sú jeho ničiteľkami.Bývam neďaleko a keď ich vidím,ako krúžia nad záhradou,pripadá mi to ako z hororu Vtáci.Koruny stromov sú plné ich hniezd.Rybník je plný odpadkov a špiny.Psíčkari si tam urobili výbehy pre psíkov a šoféri skratku pre svojich tátošov.Detské ihrisko-samý špak.Fuj!Zámok na spadnutie a terasy? Škoda reči.A amfiteáter? Bol pekný,však Dlhopolček ho sľúbil sprevádzkovať…len nepovedal,či ešte v tomto storočí.Škoda,preškoda,že nielen zámok so záhradou,parkom,terasami,ale aj celé mesto si nekúpili tí Francúzi.Určite by to tu vyzeralo inak.A vraj otcovia mesta sú lokálpatrioti.To určite!!!

  Nana

  20. marec 2010

Poslať komentár