Tu blogujú Hlohovčania

Hugo Boss, nekúpiš?

Hugo Boss, nekúpiš?

Autor: - 6. december 2009 v Blog | 10 komentárov

Suverénne zamierila ku mne a rovno pod nos mi strčila akúsi krabičku: „Hugo Boss, nekúpiš?“ Moje odmietnutie ju však vôbec nerozhodilo, pokojne sa rozhliadla a vyštartovala za ďalšou obeťou. Jej dobre živená postava, výstredný outfit a zlatá reťaz na krku hrubá, ako palec ma prinútili zamyslieť, či dílovanie voňaviek pochybného pôvodu skutočne tak dobre vynáša.

Niekto má šťastie, že sa mu podobné stretnutia oblúkom vyhýbajú. To však bohužiaľ, nemôžem povedať o sebe. Ak ste sa aj vy stali objektom záujmu  takýchto pouličných špekulantov, zaiste viete o čom hovorím. Spravidla sa tieto „týpky“ neporúčajú tak rýchlo, ako by ste si želali. Ešte častejšie ako šmelinu majú totiž naporúdzi srdcervúce prosby, poprípade nejakú dojímavú story.

Chápem a úprimne ľutujem ľudí vo finančnej tiesni. Prečo by som, ale mala podporovať niekoho, kto zneužíva moju dôveru? Veď to poznáte: „Mladá pani, môžem sa vás niečo opýtať…?“ Nuž a potom sa nestačíte ani nadýchnuť a vzápätí sa dozviete, že dotyčná má doma tri hladné krky, muža v base a strašnú nevyliečiteľnú chorobu. Nie ste z kameňa, preto sa zľutujete a vytiahnete nejaké to euro. Charitatívny amok vás však prejde v okamihu, keď ju o chvíľu zbadáte nasávať s kumpánmi kdesi na lavičke za kostolom.

Minule som dostala ponuku od istej dámy, vraj mi vyveští z ruky. „Ďakujem, neprosím,“ a tým to pre mňa skončilo. Samozvaná Sibyla však bola vytrvalá a prilepila sa mi na päty. Tak nech jej dám aspoň nejaké drobné. „Nehnevajte sa, ale momentálne nemám pri sebe, väčšinou platím kartou.“ Vraj nevadí, veď ona má času dosť a kľudne ma počká pred bankomatom.

Viem, že žijeme smutnú dobu a ľudia by si mali vzájomne pomáhať. Pri podobných stretnutiach sa však neraz pýtam sama seba: „Nie sme to nakoniec my, kto tu je vlastne obeťou?“


  10 Komentárov

 1. takže NIKA takto a všetci ostatní ! Ak vám v Hlohovci alebo inde niekto na ulici alebo nejakí cigáni ponúknu voňavečky, hneď volajte policajtov, aj anonymne. Jedná sa o bezcenné falzifikáty – totálne šmejdy ktoré smrdia ako lajno. Predaj tohto tovaru je trestným činom aj keby sa jednalo čo i len o jednu fľašu lebo ide o falšovanie značky ( Hugo alebo DG a iné ) chytajú týchto cigánov v Poľsku colníci tak tam už nechodia ale to predávajú tuná. Bacha nato, môže vám to ublížiť. Určite volajte policajtov. Všimnite si, oni ak zbadajú policajtov, okamžite všetko skrývajú a zdrhajú, poznajú o čo ide. Všetci šulekovskí cigáni sú už za toto stíhaní. Viem čo píšem.

  matko

  6. december 2009

 2. Pre Matka, chod sa pozriet pred Lidl a budes sa cudovat Mestska policia na parkovisku a cigosi kludne v predajnej akcii…

  Fero

  9. december 2009

 3. preco nie:)

  Natasha-web

  16. december 2009

 4. dňa 30.01.2010. v meste znepríjemňovali cigáni našim ľudom život,niektorí starší im dali peniaze lebo sa báli cigánskeho prekliatia a čo na to naše kamery???

  ANONYM

  2. február 2010

 5. je to fakt, dokonca sa nestitia a obtazuju aj ludi na poliklinike

  nanus

  3. február 2010

 6. mne sa pokusali vonavku predat vcera pred poistounou Allianz, mna nedostali,
  ale hned dalsiu uz mali, obdivuhodne – pracuju aj v nedelu

  Anonym

  15. február 2010

 7. JA som dnes išla od Lidlu po poštu a odchytili si ma 2x,samozrejme boli neodbytné,ponúkali 2 za cenu jednej,nepochodili.

  mamina

  15. február 2010

 8. Rómske ženy, najme tie po štyridsiatke, sú pravdepodobne najnezamestnateľnejšia skupina obyvateľov Hlohovca. Kto ich zoberie do práce. Narážajú na samé predsudky. Určite ich ponižuje a vyčerpáva potĺkanie sa po uliciach a vnucovanie tovaru pod dozorom pána domu. Raz je horúčava inokedy mráz.Pracovná doba nekonečná.To sa týka aj tých na trhovisku.
  Radi by pracovali 8, alebo 12 hodín vo fabrike. Dostali by dotovaný teplý dvoj chodový obed. Mzdu hoc minimálnu. V mnohých firmách aj pracovné oblečenie. Nemuseli by riešiť kde sa počas práce zadarmo napijú vody, alebo si odskočia.

  Anonym

  26. február 2010

 9. To je pravda,ale nesmeli by byť darebné,nesmelo by s im prilepiť všetko na ruky,hygiena žiadna voda im tečie ako nám!!!!

  ANONYM

  1. marec 2010

 10. Som mamička na materskej a to čo mna zaráža viac je že príde za mnou romka a predava mi pampersky ktoré ona má na predpis a ja si ich musím platit a možem si vybrat velkost a donesie mi aj sunar to znamena že este aj damy z lekarne im vyjdu v ustrety a na predpis im daju čo chcu bez toho aby si overili co naozaj potrebuju

  cipin

  28. február 2014

Poslať komentár