Tu blogujú Hlohovčania

Čaj u pána senátora

Čaj u pána senátora

Autor: - 19. november 2009 v Blog | 2 komentárov

Na svete sa nič nedeje náhodou. Všetky udalosti sú vzájomne prepojené a dávajú zmysel.

1. október je svetovým dňom seniorov. Tradične je tak celý mesiac “obetovaný” starším. Podobne ako marec knihe, apríl lesu a máj láske. Ak sa na máj tešia zamilovaní, na apríl ochranári, tak na október dôchodcovia… …a tentoraz aj politici.

Nepoviem nič nové, ak prirovnám seniorov v Hlohovci k skupine privilegovaných. Množstvo klubov a cielených podujatí to len potvrdzuje. Som presvedčený, že si právom zaslúžia pozornosť, ale spôsob, ktorým sa to udialo tento rok, ma nenecháva ľahostajným. Do akej miery sú tieto prejavy úcty úprimné?

Posedenie pri čaji pre dôchodcov je určite milé stretnutie, každoročne organizované s podporou mesta. Teda, aby som bol “konkrétnejší”, s podporou nás všetkých. Seniori pripravia program, zaspomínajú na staré dobré časy, vytvoria nostalgickú atmosféru, organizátor objedná cigánske husle… No proste, ideálne miesto prezentácie pred skupinou, ktorá stále považuje volebný akt za občiansku povinnosť. Veľa muziky za málo peňazí.

Škoda len, že takto získaný hlas neodzrkadľuje skutočnosť. Niekto zváža voličov autobusom, niekto skupuje prázdne hlasovacie lístky, iný nasľubuje nemožné. Niekedy dokáže rozhodnúť 138 rozdaných pagáčov. História sa však nebude pýtať. Zostane len premárnená šanca.

Na svete sa nič nedeje náhodou. Aj Einstein hovoril, že Boh nehrá kocky. Som si istý, že ak by stromy mali volebné právo, voľby by padli na apríl.


  2 Komentárov

 1. Ja sa vôbec nečudujem dôchodcom, prečo dávajú svoje hlasy tým, ktorí sa o nich zaujímajú a niečo pre nich robia. Komu by mali dať? Pre nich to nie sú premrhané hlasy ani voľby. Aj my by sme radi dali hlasy tým, ktorí pre nás niečo urobili ale………….

  volič

  19. november 2009

 2. Ide tu skôr o to, že niektorí kandidáti využívajú akcie poriadané za verejné peniaze na propagáciu. Nestačí im len mestská televízia, ktorú na to využívajú, ale votrú sa aj na každú akciu, len aby si ich niekto všimol. Ak by ich mali voliť podľa skutkov, určite by sa tam nedostali.

  Maťo

  20. november 2009

Poslať komentár